KOMUNIKACJA Z URZĘDEMStrona internetowa Gminy Czernica to miejsce, w którym zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy jak i lokalni działacze znajdą szereg ważnych informacji i aktualności. W 2021 r. na stronie internetowej Gminy Czernica zamieszczano aktualności i komunikaty oraz liczne zaproszenia na wydarzenia organizowane przez gminę, osiedla, sołectwa oraz organizacje pozarządowe.


Statystyki gminnej strony internetowej w 2021 r.:


  • 540 dodanych artykułów;

  • 120.367 odsłon strony;

  • 44.666 użytkowników odwiedzających stronę.

Strona internetowa Gminy Czernica

Na stronie internetowej gminy funkcjonował kalendarz wydarzeń, a także inne podstrony dedykowane poszczególnym inicjatywom np. Na co idą moje pieniądze?. Równocześnie zamieszczane były posty, filmy i wydarzenia na gminnym profilu Facebook.


Statystyki gminnego profilu facebook w 2021 r.:


  • 565 dodanych postów;

  • 108.419 użytkowników odwiedzających profil.


Logo komunikatora SISMS

W 2021 r. funkcjonował System Powiadamiania SMS, który jest bezpłatnym kanałem przekazu informacji skierowanym do mieszkańców Gminy Czernica. Ci mieszkańcy, którzy pobrali aplikację otrzymywali w 2021 r. ostrzeżenia pogodowe, komunikaty o zagrożeniach oraz komunikaty urzędowe lub zapowiedzi wydarzeń kulturalnych i sportowych. Łącznie za pośrednictwem systemu wysłano do mieszkańców 12 komunikatów.


W 2021 r. Gmina Czernica otrzymała 100.000 zł dofinansowania z programu "Cyfrowa Polska" na zadania związane z cyfryzacją administracji publicznej, w tym poprawę cyberbezpieczeństwa. Głównym założeniem projektu jest zwiększenie zdolności Gminy Czernica do realizacji swoich zadań statutowych i realizację usług publicznych przy zachowaniu wysokiego stopnia cyberbezpieczeństwa oraz dostosowanie do stanu zagrożenia epidemiologicznego z uwagi na występowanie COVID-19.

Grafika ,,Cyfrowa Gmina".